Урок № 67 Клас
5 Дата:__________
Тема уроку. Звичайні дроби
Мета уроку:
-
навчальна: домогтися засвоєння правила знаходження числа
за його дробом; сформувати вміння виконувати вправи, у яких передбачено
знаходження числа за його дробом;
-
розвивальна: сприяти розвитку творчих здібностей, логічного мислення учнів;
-
виховна: виховувати
наполегливість, старанність.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
1.
Перевірка завдання
заданого за підручником.
Перевірити правильність виконаного домашнього
завдання та відповісти на запитання, що виникли в учнів під час їх виконання.
Завдання за підручником: §27, №
939, 945, 947, 949.
№ 939
1) (60 : 3) · 2 = 40 (м);
2) (60 : 4) · 3 = 45 (м);
3) (60 : 12) ·7 = 35 (м);
4) (60 : 15) · 13 = 52 (м).
№ 945
Вирази:
1.
у тоннах:
1) 15 кг = 
2) 321 кг
= 
3) 4 ц = 
4) 7 ц = 
5) 3 ц 12 кг = 
2.
у годинах:
1) 7 хв = 
2) 5 с = 
3) 5 хв 12 с = 
№ 947
1) (180 : 18) · 5 = 50 (км) – автобус проїхав за першу годину;
2) (180 : 12) · 5 = 75 (км)
– автобус проїхав за другу годину;
3) 180 – (50 + 75) = 55 (км)
– автобус проїхав за третю годину.
Відповідь: за третю годину автобус проїхав 55 км.
№ 949
1) (240 : 12) · 5 = 100 (кг)
– цукерок магазин продав за перший день;
2)
Додаткове завдання.
У саду росте 36 дерев. Половина третини з них –
черешні. Скільки черешень росте в саду?
Відповідь. 6 черешень.
2.
Самостійна робота з
подальшою взаємоперевіркою
Варіант 1
1) У класі 28 учнів, із них
13 – дівчата. Яку частину класу становлять дівчата?
Відповідь: 
2) В автопарку 180
автомобілів. У рейс вийшло автомобілів. Скільки автомобілів вийшло в рейс?
Розв’язання: 1) 180 :
12 = 15 (автомобілів) – всіх автомобілів;
2) 15 · 7 = 105 (автомобілів) –
вийшло в рейс.
Відповідь: в рейс вийшло 105 автомобілів.
3) Довжина доріжки в саду
дорівнює 18 м. Першого дня замостили плиткою доріжки, а другого – решти. Скільки метрів доріжки
залишилось замостити плиткою?
Розв’язання: 1) 18 : 9 = 2 (м) – всієї доріжки;
2) 2 · 4 = 8 (м) – замостили першого дня;
3) 18 – 8 = 10 (м) – решта доріжки;
4) 10 : 5 = 2 (м) – решти доріжки;
5) 2 · 3 = 6 (м) – замостили
другого дня;
6) 18 – (8 + 6) = 4 (м) –
залишилося замостити плиткою.
Відповідь: залишилося замостити плиткою 4 м.
Варіант 2
1) Дівчинка зібрала 85
грибів, із них 32 були білими. Яку частину всіх грибів становлять білі гриби?
Відповідь: 
2) У тролейбусному депо 240
тролейбусів, із них вийшли на лінію. Скільки
тролейбусів вийшло на лінію?
Розв’язання: 1) 240 : 16 = 15 (тролейбусів) – всіх тролейбусів;
2) 15 · 11
= 165 (тролейбусів) – вийшли на лінію.
Відповідь: на лінію вийшло 165 тролейбусів.
3) У мікрорайоні 15
будинків. У червні відремонтували усіх будинків, а в липні – решти. Скільки будинків залишилось
відремонтувати?
Розв’язання: 1) 15 : 5 = 3 (будинки) – будинків у мікрорайоні;
2) 3 · 2 = 6 (будинків) – відремонтували у червні;
3) (15 - 6) : 3 = 3 (будинки) – решти будинків;
4) 3 · 2 = 6 (будинків) – відремонтували у
липні.
5) 15 – (6 + 6) = 3 (будинки) – залишилось
відремонтувати.
Відповідь: залишилось відремонтувати 3 будинки.
ІІІ.
Актуалізація опорних знань, підготовка до сприйняття нового матеріалу ... |